Jay Baruchel yra Kanados aktorius, gimęs 1982 m. balandžio 9 d. Otavoje, Ontario provincijoje. Jis yra žinomas dėl savo komiško stiliaus ir įvairių vaidmenų filmuose bei televizijoje.

Jo aktorinė karjera prasidėjo jaunystėje, kai jis pasirodė Kanados televizijos produkcijose, tokiomis kaip „Are You Afraid of the Dark?” ir „Popular Mechanics for Kids”. Jis sulaukė pripažinimo su vaidmenimis tokiose komedijose kaip „Knocked Up” (2007) ir „Tropic Thunder” (2008).

Vienas iš jo žymiausių vaidmenų yra Jasonas în filmuose „How to Train Your Dragon” serijoje, kuriame jis suteikia balsą pagrindiniam veikėjui Hiccupui. Be to, jis vaidino ir režiavo filmą „Goon” (2011) ir jo tęsinį „Goon: Last of the Enforcers” (2017).

Jay Baruchel yra žinomas ne tik dėl savo aktorinės veiklos, bet ir dėl savo rašymo įgūdžių. Jis yra parašęs knygą „Born Into It: A Fan’s Life” ir prisidėjęs prie skirtingų komiksų projektų.

Su savo unikaliu humoro stiliumi ir talentu gauti įvairiapusius vaidmenis, Jay Baruchel toliau įrodo savo indėlį į Kanados ir tarptautinės pramogų industrijos vystymą. Jis yra atpažįstamas kaip talentingas aktorius, režisierius ir kūrybinis asmuo, kuris tęsia savo sėkmingą karjerą filmuose ir televizijoje.