Ed Harris, pilnu vardu Edward Allen Harris, gimė 1950 m. lapkričio 28 d. Englewood mieste, New Jersey, JAV. Jis yra talentingas amerikiečių aktorius, rezisierius ir prodiuseris, išgarsėjęs dėl savo išskirtinio aktorinio meistriškumo tiek filme, tiek televizijoje.

Ed Harris pradėjo savo karjerą teatre ir greitai perėjo prie filmų. Jo pirmieji sėkmingi pasirodymai buvo su vaidmenimis filmuose „The Right Stuff” (1983) ir „Places in the Heart” (1984), už kurį jis pelnė savo pirmąją Oskaro nominaciją geriausiam antriniam vaidmenyje.

Nuo to laiko Ed Harris vaidino įvairiuose žanruose, įskaitant drama, trilerius ir siaubo filmus. Jis pasižymi dalyvavimu tokiuose kultiniais filmais kaip „Apollo 13” (1995), „The Truman Show” (1998), „A Beautiful Mind” (2001) ir „The Hours” (2002). Jo daugialypis talentas leido jam tapti vienu iš gerbiamiausių ir daugiausiai pripažintų aktorių Holivude.

Ed Harris taip pat yra pasižymėjęs režisieriumi ir prodiuseriu. Jis sulaukė pripažinimo už savo rezisieriaus darbus, įskaitant filmus „Pollock” (2000) ir „Appaloosa” (2008). Jis yra žinomas ne tik dėl savo profesionalumo, bet ir dėl įsipareigojimo industrijai, kurį liudija ilga ir įspūdinga jo karjera. Ed Harris toliau tęsia savo sėkmingą aktorių ir kūrėjų karjerą.