Anne Hathaway, pilnu vardu Anne Jacqueline Hathaway, gimė 1982 m. lapkričio 12 d. Brooklyn, Niujorke, JAV. Ji yra talentinga amerikiečių aktorė, garsėjanti savo išskirtiniais pasirodymais tiek drama, tiek komedijos žanruose.

Anne Hathaway pradėjo savo karjerą nuo teatro, bet greitai išgarsėjo dalyvavusi populiariuose televizijos serialuose ir filmuose. Ji sulaukė didelio pripažinimo vaidindama filme „The Princess Diaries” (2001) ir jos tęsinyje „The Princess Diaries 2: Royal Engagement” (2004). Tačiau tikras jos peršokimas į sėkmę įvyko su vaidmeniu filmuose „The Devil Wears Prada” (2006), kur ji pasirodė šalia Meryl Streep, ir už kurį ji pelnė pirmąją savo Oskaro nominaciją.

Jos žymiausi vaidmenys apima įkūnyjimus filmuose „Brokeback Mountain” (2005), „Rachel Getting Married” (2008), už kurį ji pelnė Oskarą geriausiam moteriškam pagrindiniam vaidmenyje, „Les Misérables” (2012), kur ji dar kartą buvo nominuota į Oskarą, ir „The Dark Knight Rises” (2012).

Anne Hathaway taip pat pasižymi savo įvairiu filmų pasirinkimu, įskaitant komediją „The Intern” (2015) ir fantastinį filmą „Alice in Wonderland” (2010). Ji taip pat dalyvavo didelio biudžeto filmuose, įskaitant „Interstellar” (2014) ir „Ocean’s 8” (2018).

Anne Hathaway yra laikoma ne tik talentinga aktore, bet ir stiliaus ikona, aktyviai dalyvaujanti labdaros veikloje ir kovojanti už socialinę teisingumą. Ji nuolat rodo savo įvairovę ir sugeba sėkmingai įkūnyti įvairius vaidmenis, įrodydama savo universalumą ir meninį talentą.