Ponas ir ponia Smitai yra 2005 m. sukurtas amerikiečių filmas, režisuotas Doug’o Limano. Tai veiksmo ir komedijos žanrų derinys, pasakojantis istoriją apie vyrą ir moterį, kurie paaiškėja, kad jie abu yra slapti agentai, ir susiduria su sudėtinga situacija, kai jiems reikia tvarkyti savo santuokos iššūkius ir atlikti bosų užduotis.

Džonas Smitas (Bradas Pitas) ir Džeinė Smit (Angelina Jolie) yra laimingai susituokę, bet jų santykiai susilpnėjo. Jie gyvena įprastą,rutininį gyvenimą, tačiau kiekvienas iš jų yra samdomas žudikas, nežinantis apie kitos pusės darbą. Kai jie gauna užduotį nužudyti tą patį žmogų, jie suvokia, kad juos nusiuntė į tą patį darbą ir pradeda kovoti vienas su kitu. Tačiau jie turi susitaikyti ir susivienyti, kad išgyventų ir įvykdytų savo darbą. Per jų kovą jie patiria daug juokingų ir įspūdingų momentų.

Bradas Pitas ir Angelina Jolie puikiai atlieka pagrindinius vaidmenis ir sukuria žavingą ir žaismingą tandemą, kuri ne tik kovoja su teroristais, bet ir tarpusavyje. Jie parodo savo gebėjimą būti sarkastiškiems, karštiems ir greitiems, taip pat parodyti savo humoro jausmą.

Filmas taip pat turi įspūdingą antraplanių aktorių, tarp jų yra Adamas Brody, kuris vaidina Johno draugą, ir Vince’as Vaughn, kuris vaidina mafijos vadovą, komandą. Abu aktoriai prideda savo unikalų komišką talentą, kuris dar labiau pabrėžia filmo humorą.

Ponas ir ponia Smitai yra linksmas, energingas ir įtemptas filmas, kuriame yra daug veiksmo, juoko ir netikėtų siužetinių sukčiavimų. Bradas Pitas ir Angelina Jolie puikiai atlieka savo vaidmenis kaip slapti agentai ir sukuria žavinčią porą, kuri stebina savo gebėjimais ir talentais. Tai yra filmas, kuris tikrai neleidžia nuobodžiauti, o siužetas neleidžia nuo filmo atsitraukti nei minutei.