Dvylika beždžionių yra amerikiečių mokslinės fantastikos filmas išleistas 1995 metais. Tai filmas, kuriame kartu su žiūrovais, pagrindinis veikėjas ieško priešnuodžio viruso sukeltai pandemijai ir jo keliones laiku, kai šių kelionių metu jis susipažįsta su kitais veikėjais, kurie yra susiję su pasaulio likimu ir daro įtaka kelionei, kurios tikslas – išgelbėti pasaulį.

Filmas prasideda apokaliptiniame pasaulyje, kuriame dėl viruso pandemijos išgyveno vos keli tūkstančiai žmonių. Pagrindinis veikėjas James Cole, kurio vaidmenį atlieka Bruce Willis, yra siunčiamas laiku atgal į praeitį, kad rastų viruso šaltinį ir išgelbėtų žmoniją. Tačiau, jo kelionės atgal į praeitį yra labai sudėtingos ir nesėkmingos, nes jis visada patenka vis į kitą laiko periodą, kurio metu susipažįsta su vis skirtingais žmonėmis. Vienas iš jų yra Jeffrey Goines, vaidinamas Brad Pitt, keistuolis, kuris yra įtikėjas, kad moka kurti virusus. Nors Cole’ui sunku suprasti, kokie jo veiksmai gali pakeisti ateitį, jis daro viską, ką gali, kad išgydytų pasaulį nuo pandemijos.

Filmas yra praturtintas nemažai užkoduotų pranešimų, kurie žiūrovams paliekami interpretacijai. Dvylika beždžionių yra labai įtemptas ir kartu žaismingas filmas, kuriame daug nuotykių ir siužeto posūkių. Čia netrūksta, kelionių laiku, kuriose sprendžiami asmens laisvės ar gyvenimo prasmės klausimai.

Dvylika beždžionių yra labai įtraukiantis filmas, kuris nuo pradžios iki pabaigos laiko žiūrovą pririštą prie ekrano. Jame yra įdomių ir unikalių siužetinių posūkių, o pagrindiniai veikėjai turi aiškius charakterius, kurie yra gerai išreiškiami per aktorių puikią vaidybą.