Tikra romantika yra 1993 metais sukurtas veiksmo, dramos ir kriminalinio žanro filmas. Jis buvo sukurtas pagal muzikanto ir režisieriaus Quentino Tarantino scenarijų, o jį režisavo Tony Scott. Filmas pasakoja apie jauną vyrą, kurio svajonė apie romantišką gyvenimą su mergina sukelia kriminalinę sumaištį, o jis pats priverstas bėgti nuo susijusiu asmenų, tarp kurių yra ir nusikaltėlis, su kuriuo jis turi šiek tiek daugiau, nei žino pats.

Tikra romantika yra intensyvus ir dinamiškas kriminalinis filmas, kuris iš karto įtraukia žiūrovą į savo pasaulį. Filmo pagrindinis veikėjas Clarence (Christian Slater) yra romantikas ir idealistas, kuriam gyvenimas negailėjo iššūkių. Jis susipažįsta su Alabama (Patricia Arquette), prostitute, su kuria jis pradeda romantiškus santykius ir kuriai jis papasakoja apie savo svajonę apie idealaus gyvenimo pradžią. Tačiau Alabama pradeda jį kaltinti, kad jis ja pasinaudojo, kad įgytų pranašumą prieš nusikaltelius, su kuriais pats yra susisjęs. Clarence savo ruožtu jai aiškina apie apie savo ryšius su nusikaltėliu, kuris buvo jo tėvo draugas, todėl ir yra išlikęs šis ryšys.

Netrukus viskas pasikeičia, kai Alabama siekia padėti išvengti konflikto, o Clarence norėdamas ją ginti, užpuola nusikaltelį ir jį nužudo. Tuomet jie pradeda bėgti, norėdami patekti į Holivudą ir parduoti grobį, kurį Clarence buvo gavęs iš savo savo draugo nusikaltėlio ir kuris kelia didelį susidomėjimą ne vienam. Taigi, jų kelionė į Holivudą tampa įtempta ir smarkiai apsunkinta, nes jie turi vengti vis daugiau ir daugiau į grobio medžioklę įsitraukiančių nusikaltelių, kuriems šis grobis yra svarbiau už viską kitą. Clarence ir Alabama jaučia didelę baimę ir netikrumą, kai jie patys vis giliau ima klimpti į kriminalinę sumaištį.