Džesio Džeimso nužudymas, kuri ivykde bailys Robertas Fordas yra 2007 metais sukurtas filmas, kurio režisierius yra Andrew Dominik. Šis filmas yra klasikinio vesterno žanro atstovas, tačiau yra išskirtinis, kadangi jame yra daugiau dėmesio skiriama personažams ir jų psichologijai, nei veiksmo scenoms. Taip pat jis buvo įvertintas puikiai atliktais vaidmenimis ir vizualiuoju stiliumi, kuris padėjo sukurti autentišką vesterno atmosferą.

Filmas pasakoja istoriją apie legendinį amerikiečių vagį ir banditą Džesi Džeimsą ir jo santykius su jaunu ir garbingu Robertu Fordu. Jame rodomas klasikinis žanro susidūrimas – geriausio draugo išdavystė dėl garbės ir turtų. Pagrindinis veiksmas vyksta po Amerikos pilietinio karo, kuomet Džesis Džeimsas ir jo gauja plečia bankus. Robertas Fordas, kuris laikė Džeimsą savo herojumi, išreiškia norą prisijungti prie Džeimso gaujos. Tačiau po kelerių metų jo pozicija pasikeičia – jis nusprendžia išduoti savo buvusį geriausią draugą dėl kilnios priežasties.

Filme yra pabrėžiamas kiekvieno veikėjo charakteris, jo baimės, pasirinkimai ir netgi svajonės. Tai ne tik padeda suvokti veiksmų priežastis, bet ir užtikrina autentišką nuotaiką. Be to, vizualinis filmo stilius padeda sukurti siaubingą, bet kartu ir elegantišką atmosferą, kurią papildo Warrenas Ellisas ir Nickas Cave’as sukurę muziką šiam filmui.

Džesio Džeimso nužudymas, kuri ivykde bailys Robertas Fordas yra puikus klasikinio vesterno pavyzdys, kurio stiprybė yra personažų kūrimas ir vizualinis stilius. Filmas parodo, kad šio žanro paveikumas gali būti sutelktas į daugiau nei tik patį veiksmą ir siužetą. Be to, puikus filmo pasirinkimas iš geriausių aktorių, kurių vaidmenys buvo išpildyti puikiai ir padėjo atskelisti kiekvieno veikėjo emocinį portretą.