Youn Yuh-jung, pilnu vardu Youn Yuh-jung, gimė 1947 m. birželio 19 d. Kaesong mieste, Šiaurės Korėjoje. Ji yra talentinga pietų korėjiečių aktorė, išgarsėjusi savo išskirtiniais pasirodymais tiek kine, tiek televizijoje.

Youn Yuh-jung pradėjo savo aktorių karjerą 1967 m. ir per daugelį metų pasižymėjo išskirtiniu talentu ir charizma. Ji pelnė pripažinimą korejiečių ir tarptautinėje kino scenoje, vaidindama įvairius vaidmenis. Tačiau tikrasis tarptautinis jos peršokimas atėjo su vaidmeniu filme „Minari” (2020), už kurį ji pelnė daugybę apdovanojimų, įskaitant Oskarą geriausiam moteriškam antriniame vaidmenyje.

„Minari” atnešė Youn Yuh-jung tarptautinę pripažinimą ir padarė ją pirmąja korėjiečių aktore, laimėjusia Oskarą. Jos įspūdingas vaidmuo senele Soon-ja filmo veiksmo sukūrė jai ne tik prestižinį apdovanojimą, bet ir padarė įspūdį dėl jos subtilaus aktorinio meistriškumo.

Youn Yuh-jung taip pat yra žinoma dėl savo žavesio ir nuoširdumo, dėl ko tampa ne tik puikia aktore, bet ir įkvepiančia asmenybe. Jos sėkmė „Minari” rodo, kad talentas ir meistriškumas niekada neseniai ir gali išsiveržti net ir po daugelio metų karjeroje.