Viola Davis, pilnu vardu Viola Davis, gimė 1965 m. rugpjūčio 11 d. Saint Matthews, Pietų Karolina, JAV. Ji yra talentinga amerikiečių aktorė ir prodiuserė, išgarsėjusi savo stipriais ir įtaigiais pasirodymais filmuose, televizijoje ir teatre.

Viola Davis pradėjo savo karjerą teatre ir iškilo kaip viena talentingiausių scenos aktorių. Ji sulaukė pripažinimo dalyvaudama įvairiuose spektakliuose, įskaitant „King Hedley II” ir „Fences”, už kurį ji pelnė Tony apdovanojimą. Jos talentas ir gyvybingi pasirodymai greitai atkreipė dėmesį kino industrijoje.

Jos vaidmuo filmuose „Doubt” (2008) ir „The Help” (2011) atnešė jai Oskaro nominacijas. Tačiau tikras peršokimas į sėkmę atėjo su vaidmeniu filme „Fences” (2016), kurį ji įkūnijo pagrindiniame moteriškame vaidmenyje. Už šį vaidmenį ji pelnė Oskarą geriausiam moteriškam pagrindiniam vaidmenyje, tampa pirmąja juodaodžia kuopos aktore, laimėjusia Oskarą už pagrindinį vaidmenį.

Viola Davis taip pat garsėja dalyvavimu televizijos seriale „How to Get Away with Murder”, už kurį ji pelnė keletą Emmy apdovanojimų. Ji yra žinoma ne tik dėl savo talento, bet ir dėl ryžtingo ir įkvėpiančio balsavimo už rasinę ir lyčių lygybę Holivude. Ji yra stipri socialinė veikėja ir atstovė, nešanti žinią apie socialinius neteisingumus ir kovojanti už teisėtumą.