Paul Bettany, pilnu vardu Paul William Bettany, gimė 1971 m. gegužės 27 d. Shepherd’s Bush, Londonas, Jungtinė Karalystė. Jis yra talentingas britų aktorius, garsėjęs savo įvairiais vaidmenimis filme, televizijoje ir teatre.

Paul Bettany pradėjo savo karjerą teatre ir vėliau perėjo prie filmų. Jo pirmasis sėkmingas vaidmuo buvo filme „A Knight’s Tale” (2001), kuriame jis vaidino Geoffrey Chaucer. Jis sulaukė pripažinimo už savo pasirodymą filme „Master and Commander: The Far Side of the World” (2003), kurį pasakų žinovai laiko vienu iš jo įspūdingiausių darbų.

Paul Bettany yra taip pat žinomas dalyvavimu Marvel kino universo filmuose, kuriuose jis įkūnija įvairius vaidmenis, įskaitant J.A.R.V.I.S. balsą ir Vision karakterį. Jis taip pat vaidino svarbius vaidmenis tokiuose filmuose kaip „A Beautiful Mind” (2001), „The Da Vinci Code” (2006), ir „Solo: A Star Wars Story” (2018).

Bettany garsėja savo daugialypiu talentu, kuris apima ne tik dramą, bet ir komediją bei siaubą. Jis taip pat turi sėkmingą karjerą televizijoje ir yra žinomas dėl savo įdomių pasirinkimų vaidmenims. Paul Bettany tęsia aktyvią ir įspūdingą karjerą kino pasaulyje, nuolat įrodydamas savo gebėjimus įkūnyti įvairius ir įdomius personažus.