Octavia Spencer, pilnu vardu Octavia Lenora Spencer, gimė 1970 m. gegužės 25 d. Montgomery, Alabamoje, JAV. Ji yra talentinga amerikiečių aktorė ir prodiuserė, pasižyminti įspūdingais pasirodymais filme, televizijoje ir scenoje.

Octavia Spencer išgarsėjo pasauliniu mastu dalyvavusi filme „The Help” (2011), už kurį ji pelnė Oskarą geriausiam moteriškam antriniame vaidmenyje. Jos vaidmuo Minny Jackson filmu buvo ne tik įspūdingas, bet ir pelnė jai daugybę kitų prestižinių apdovanojimų, įskaitant Auksinį gaublį, BAFTA ir Screen Actors Guild apdovanojimus.

Po sėkmingo vaidmens „The Help”, Octavia Spencer tęsė savo įspūdingą karjerą, vaidindama įvairiuose projektuose. Ji pasirodė filmuose „Hidden Figures”, „The Shape of Water”, „Ma” ir „The Witches”. Jos talentas įkūnyti skirtingus personažus įgavo pripažinimą ne tik iš žiūrovų, bet ir iš kritikų.

Be aktorės karjeros, Octavia Spencer yra aktyvi socialinė veikėja ir prodiuserė, kuri remia įvairius labdaros projektus ir skatina kovoti su socialinėmis nelygybėmis. Ji yra žinoma ne tik dėl savo talento, bet ir dėl įsipareigojimo ir darbo socialinėje srityje.