Allison Janney, pilnu vardu Allison Brooks Janney, gimė 1959 m. lapkričio 19 d. Boston, Masisačusetsas, JAV. Ji yra talentinga amerikiečių aktorė, įgijusi pripažinimą už savo išskirtinius pasirodymus tiek televizijoje, tiek filme.

Allison Janney pradėjo savo aktorių karjerą teatre ir nuo to laiko sėkmingai plėtojo savo profesionalumą įvairiuose meno laukuose. Ji sulaukė didesnio pripažinimo dalyvavusi televizijos seriale „The West Wing”, kuriame ji vaidino įtakingąją vyriausybės pareigūnę C.J. Cregg. Už šį vaidmenį ji pelnė keliolika apdovanojimų, įskaitant Emmy.

Jos įspūdingas peršokimas į pasaulinę kino sceną įvyko su vaidmeniu filme „I, Tonya” (2017), kuris atnešė jai Oskarą geriausiam moteriškam pagrindiniam vaidmenyje. Tai buvo dar vienas iš pasirodymų, kurie išryškino Allison Janney universalumą ir sugebėjimą suvokti skirtingus vaidmenis.

Allison Janney taip pat pasižymi dalyvavimu filmuose „Juno” (2007), „The Help” (2011), „The Hours” (2002) ir daugelyje kitų projektų. Jos talentas, komiškas stilius ir gebėjimas suvokti subtilias emocijas padarė ją viena iš geriausiai vertinamų aktorių Holivude. Ji yra ne tik žinoma dėl savo profesionalumo, bet ir dėl nuoširdumo ir žavingo asmenybės.