Alicia Vikander, pilnu vardu Alicia Amanda Vikander, gimė 1988 m. spalio 3 d. Göteborgo mieste, Švedijoje. Ji yra talentinga švedų aktorė ir garsėjanti savo įvairiais vaidmenimis tiek dramose, tiek veiksmo filmuose.

Alicia Vikander įgijo tarptautinę garsą su vaidmeniu filmuose „A Royal Affair” (2012) ir „Anna Karenina” (2012). Jos peršokimas į pasaulinę kino sceną įvyko vaidindant filmuose „Ex Machina” (2014) ir „The Danish Girl” (2015). Už šį paskutinį vaidmenį ji pelnė Oskarą geriausiam moteriškam pagrindiniam vaidmenyje.

Alicia Vikander taip pat žinoma dėl dalyvavimo veiksmo filmuose, įskaitant „Jason Bourne” (2016) ir „Tomb Raider” (2018), kurioje ji vaidino žymųjį personažą Larą Croft. Ji rodo savo įvairovę sugebdama sėkmingai įkūnyti skirtingus vaidmenis, nuo intelektualaus robotų tyrinėtojos iki stiprios veikėjos.

Be aktorės karjeros, Alicia Vikander yra žinoma ir kaip socialinė veikėja, dalyvaujanti įvairiuose labdaros projektuose. Jos talentas, grožis ir gebėjimas suvokti subtilias emocijas padarė ją viena iš ryškiausių jaunų aktorių tarptautinėje kino scenoje.